Egy kis gyűjtés a világ különleges, most éppen növényi látnivalóiból.
Kongeegen Dánia
A Kongeegen szó jelentése: a tölgyek királya, így nevezik az ősi tölgyfát Dániában. Ez a fa a becslések szerint több mint 1500 éve él Észak-Európában.
A Száz ló fája
Saint Alfiotól néhány kilométerre található Szicíliában, a világ egyik legöregebb fája, feltételezhetően 2000 évnél is idősebb, egyesek 4000 évre taksálják a korát. A világrekordot 57 méteres kerületével tartja.
Jōmon Sugi
A Jōmon Sugi, egy megközelítőleg 25 méter magas japánciprus Jakushima szigetén, amely japán legnedvesebb területe. Az évgyűrűkből ítélve a fa 2000 éves lehet, de egyesek szerint kora a 7000 évet is.
Jardine Juniper
1923. július 23.-án Maurice Blood Linford fedezte fel a Logan Canyonban, amit a vidék legidősebb fájának tartanak. A 12 méter magas fát kezdetben több mint 3000 évesnek becsülték, ám kutatások bebizonyították, hogy 1500 éves lehet.
Az abarkuhi ciprusfa
Ázsia legidősebb létező élőlénye címet viseli, 4000 életévével. A ciprusfa Közép-Iránban, azon belül Yazd tartományban található.
A Llangernyw-i tiszafa
4000 évével Wales legidősebb fája. 2012-ben, a brit Tree Council beválasztotta az 50 legnagyobb brit fa közé.
Alerce Milenario
A ciprusfák családjába tartozik, az Andokban található, Dél-Amerikában. Az évgyűrűk segítségével, pontosan megállapították, hogy 3640 éves ez a patagóniai ciprus, ami a sima tűjű szálkásfenyő után a második legidősebb fa a világon, amit le tudtak pontosan ellenőrizni.
Az Öreg Tjikko
A svéd Fulufjället hegységben található az Öreg Tjikko. A 9500 éves norvég lucfenyőt Kullman, az umeåi egyetem földrajz professzora fedezte fel 2014-ben. Az életkorát az évgyűrűk megszámolásával határozták meg.
A Matuzsálem-fa
Ez a sima tűjű szálkásfenyő a kelet-kaliforniai Fehér-hegységben nő, a pontos helyét viszont titokban tartják a nyilvánosságtól, így nehéz a róla készült képeknek hinni. A fából vett minták alapján 4847-48 éves lehet.
Pando
A pando –ami több mint 1 millió éve létezik- a reszkető nyárfa masszív, egyedüli klónjának a hajtásai Utahban. A „remegő óriásként” is ismert fának grandiózus földalatti gyökérrendszere van, ami óvja az erdőtüzekben való elpusztulástól.
Forrás: sokszinuvidek.24.hu
Ha tetszett a bejegyzés, keress minket a Facebookon is: vTravel.hu